جراحی لیفت پلک

جراحی لیفت پلک

جراحی لیفت پلک از جراحی های زیبایی چشم محسوب می شود و پزشکی که جراحی لیفت پلک انجام می دهد باید از تخصص و دانش کافی در این زمینه برخوردار باشد و بتواند با به کارگیری تکنیک های خاص در حین جراحی پلک، برش های خاصی را روی چشم فرد ایجاد کند و با برداشتن پوست، عضله و یا چربی مشکلات ایجاد شده در نواحی دور پلک را برطرف سازد. انجام جراحی پلک سبب کشیدگی پوست پلک شود و به این ترتیب می تواند بهترین نتیجه را عاید بیمار نماید.

جراحی پلک جزو جراحی های پیچیده در جراحی های زیبایی می باشد و روی یک عضو حساس از بدن صورت می گیرد. برای اینکه بیمار بتواند نتیجه دلخواهی را از جراحی لیفت پلک بگیرد، باید جراحی را برای جراحی انتخاب نماید که در این زمینه تخصص، تجربه و مهارت کافی داشته باشد و بتواند جراحی لیفت پلک را با دقت بالایی انجام دهد.

روش های انجام جراحی لیفت پلک

یکی از انواع جراحی لیفت پلک، جراحی پلک بالایی می باشد که در این جراحی پزشک اقدام به برداشتن پوست اضافی از این ناحیه می کند.

 

روش دوم که تعداد کمی از جراحان این جراحی لیفت پلک را انجام می دهند، جراحی پلک پایینی می باشد که در پلک پایین صورت می گیرد. اگر چشم دارای پف باشد، می توان با انجام جراحی لیفت پلک پایین این مشکل را خیلی راحت حل کرد. پزشک در این روش با برداشتن پوست و چربی اضافی در این ناحیه و از بین بردن افتادگی پلک، می تواند این مشکل را حل کند. در انجام جراحی لیفت پلک پایین باید این نکته را در نظر داشت که نباید چربی زیر پلک به طور کامل برداشته شود ،چون با بالا رفتن سن، چشم‌ها به طور طبیعی گود می‌افتند و باعث می شوند سن فرد بالاتر دیده شود.

روش انجام جراحی لیفت پلک

برای انجام جراحی لیفت پلک در بیشتر افراد از بی حسی موضعی استفاده می شود. خیلی از مواقع برای انجام جراحی لیفت پلک در افزاد از بیهوشی استفاده می شود.قبل از جراحی لیفت پلک پزشک قشمتی از پلک را که  باشد جراحی شود، علامت گذاری می کند و سپس به کمک چاقوی کوچک جراحی قسمت های علامت گذاری شده را برش می هد. در مرحله پایانی عمل، محل برش را با بخیه می بندند.

 

 

 

جای زخم بعد از جراحی لیفت پلک قابل روست نیست. در حین جراحی برای اینکه بعد عمل زخمی دور چشم ایجاد نشود، پزشک باشد برش ها را به گونه ای ایجاد کند که زخم ها باقی نماند. اگر شما قصد انجام  جراحی لیفت پلک زیرین را دارید، باید در انتخاب پزشک خود دقت بسیار زیادی به خرج دهی، چرا که این یک عمل پیچیده‌ است و به دقت و تجربه بسیار بالایی نیاز دارد.

مراقبت های  لازم بعد از جراحی لیفت پلک

بعد از جراحی لیفت پلک، در پلک بالایی کبودی و تورم معمولا کم می باشد و بیمار می تواند بعد از جراحی لیفت پلک به خانه باز گردد. ممکن است تورم و کبودی در برخی افراد، خارج از حالت معمولی باشد. اما بار هم جای نگرانی نیست چرا که چند روز بعد عمل این علایم فروکش می کنند.ممکن است پزشک تشخیص دهد که بخیه‌ها را بعد ۳ تا ۵ روز بکشد و بیمار قادر باشد یک هفته بعد از جراحی لیفت پلک از لوازم آرایشی استفاده کند. بهتر است در روز اول بعد از جراحی لیفت پلک از کمپرس یخ استفاده کنید تا تورم  چشم را کمتر نماید تا مدتی بعد جراحی برای جلوگیری از عفونت از قطره یا پماد موضعی یا آنتی بیوتیک استفاده شود.

جراحی لیفت پلک همراه با عمل بلفاروپلاستی

لیفت پلک یا بلفاروبلاستی نوعی روش جراحی است است که سبب می شود پوست اضافه یا چربی در پلک ها برطرف شود. به طور کلی در جراحی بلفاروپلاستی پزشک با استفاده از برش هایی که ایجاد می کند، پوست و چربی اضافه را از این ناحیه  برمی دارد. جراحی پلک که به آن همان بالا کشیدن ابرو نیز می گویند، همان برداشتن ظریف پوست اضافه و تخلیه چربیهای داخل پلک است. این امکان وجود دارد که در جراحی لیفت، جراحی پلک فوقانی و پلک تحتانی با هم انجام شود.

نکات بعد از جراحی لیفت پلک

بعد از جراحی پلک فرد بعد از ۵ الی ۷ روز می تواند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد اما ممکن است چند هفته طول بکشد تا چشم به حالت نرمال و طبیعی برگردد. بعد از جراحی ممکن است در روزهای اولیه کبودی، تورم، قرمزی و برخی موارد دیگر ایجاد شود.

 

هزینه عمل جراحی لیفت پلک

هزینه لیفت پلک معمولا به نوع و پیچیدگی فرآیند عمل و تجربه و شهرت پزشک جراح و … بستگی دارد. شرکت های بیمه هزینه عمل را در صورتی تقبل می کنند که بینایی فرد دچار مشکل شده باشد. چون عمل بلفاروپلاستی در ایران جزو عمل های زیبایی است بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

 در بیشتر افراد عواملی مانند موقعیت کلینیک، دستمزد جراح، نوع جراحی، هزینه های اتاق عمل، پیچیدگی جراحی پلک، هزینه آزمایش، دارو و ویزیت های پس از عمل بر روی هزینه ی واقعی و دقیق عمل افتادگی پلک موثر خواهند بود.

کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی پلک

افرادی که می خواهند پوست اضافه روی چین طبیعی بین پلک بالا و زیر ابرو را که باعث شل شدن و آویزان شدن پوست شده است را پنهان کنند می توانند جراحی پلک انجام دهند. افتادگی پلک نازیبایی های پلک را ار بین می برد.

عوارض جراحی لیفت پلک

جراح باید قبل از جراحی لیفت پلک، از همان ابتدا جزئیات و خطراتی که ممکن است در حین عمل برای بیمار اتفاق بیفتد را  مورد بررسی قرار دهد و درباره‌ی عوارض لیفت پلک از پزشک خود سوالات خود را بپرسند. این عوارض ممکن است شامل جای زخم‌های نامطلوب، ایجاد خشکی چشم‌ها، تاری موقت دید، مشکل در چشمک زدن، عفونت،بی‌حسی یا درد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید