جراحی پلک چشم

جراحی پلک چشم

جراحی پلک چشم :می توان گفن چشم های هر فردی از مهم ترین اجزای صورت وی می باشند ،چرا که از چشمان هر کسی می توان سن او را تشخیص داد و حالات هیجانی وی را متوجه شد. اما متأسفانه، چشم‌ها و پلک‌ها سریعتر از سایر قسمت های صورت پیر می شوند .برای مقابله با این مشکل افراد اقدام به جراحی پلک چشم می کنند که در اصطلاح به آن بلفاروپلاستی می گویند.

 

 

جراحی پلک چشم به منظور برداشتن پف پلک ها و پوست اضافی آنان بوجود آمده است و بوسیله جراحی پلک چشم می توان به چهره فرد زیبایی بخشید .جراحی پلک چشم در مقایسه با سایر عمل های زیبایی هزینه نسبتا خوبی دارد و منجر به جراحی پلک ارزان شده است .البته باید توجه داشت که برای انجام جراحی پلک ارزان پیش هر پزشکی نرویم و قبل از جراحی پلک ارزان در مورد پزشکی که می خواهد جراحی پلک ارزان انجام دهد تحقیقات لازم را انجام دهیم و از درست بودن کار وی و تبحر وی مطمئن شویم و نمونه کارهایش را ببینیم و سپس اقدام به جراحی پلک ارزان کنیم .

 

 

 

جراحی پلک چشم هم مانند هر جراحی دیگری ممکن است عوارضی برای بیمار به همراه داشته باشد .البته این حساصیت در مورد جراحی پلک چشم بیشتر است چرا که پشم عضو بسیار حساسی است و به همین دلیل جراحی پلک چشم دقت بسیار بالایی را می طلبد .بهتراست جراحی پلک چشم نزد پزشکی انجام شود که آشنایی کاملی با آناتومی دقیق چشم داشته باشد  تا بینایی فرد به خطر نیفتد و جراحی پلک چشم با دقت انجام شود و کمترین عارضه را برای فرد داشته باشد.

 

 

 

عوارض خفیف پس از جراحی پلک چشم عبارتند از:

تاری دید ، تورم و کبود شدن پلک،عدم تقارن محل برش در دو طرف،ایجاد جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها از جمله عوارض جراحی پلک چشم هستند که بعد از چند هفته خود به خود برطرف می شوند. گاهی ممکن در برخی افراد پس از جراحی پلک چشم ،پلک ها هنگام خواب به درستی بسته نشوند و کمی باز بمانند که پس از گذشت چند هفته از جراحی پلک چشم قابل برطرف شدن می باشد.در این حالت برای جلوگیری از خشکی  چشم از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده قبل از خواب استفاده می کنند .

اما اگر پس از عمل پلک چشم ،باز ماندن چشم شدید باشد و چشم به مدت زیادی باز بماند  می تواند باعث ایجاد خشکی و زخم قرنیه در چشم شود و  بینایی فرد را به خطر بیندازد که در اینصورت فرد باید مجددا  جراحی پلک چشم انجام دهد. از دیگر عوارض جراحی پلک چشم که بسیار هم نادر می باشد می توان به خونریزی شدید اشاره کرد که می تواند  با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش شدید دید گردد که حتی ممکن است این حالت دائمی نیز گردد.جراحی که جراحی پلک چشم را انجام می دهد تلاش می کند دو طرف کاملا مشابه هم و قرینه باشند ، اما گاها و به ندرت ممکن است به علت اختلاف روند ترمیم در دو طرف ، به طور کامل قرینه نشود.

کسی که قصد جراحی پلک چشم دارد باید توجه داشته باشد که جراحی پلک چشم مشکلات زیر را برطرف نمی کند و برای انجام آنها باید از روش های زیبایی دیگری استفاده کرد:

  • حلقه‌های سیاهی که اطراف چشم ایجاد شده اند
  • افتادگی ابرو
  • چروک‌هایی که اطراف پلک، بین دو ابرو و پیشانی بوجود آمده اند

 

هزینه جراحی پلک ارزان چقدر می باشد؟

جراحی پلک ارزان: هزینه جراحی پلک چشم بالا  یک عمل outpatient یا سرپایی است که معمولا بدون بیهوشی انجام می شود و می توان آن را در مطب انجام داد مگر در مواقعی که بیمار مشکل زمینه ای داشته باشد .جراحی پلک ارزان از دو میلیون شروع می شود و تا ۶ میلیون متغیر می باشد .جراحی پلک ارزان همیشه کار درستی نیست و برخی از پزشکان غیر متخصصی که اقدام به جراحی پلک ارزان می کنند اولا تخصص لازم را در زمینه جراحی پلک چشم ندارند ثانیا عمل پلک چشم به دلیل ریزه کاریهای بسیاری که دارد ،از دست هر کسی ساخته نیست . بنابراین اگر جایی جراحی پلک ارزان دیدید که قیمت آن غیر عادی به نظر می رسد باید به آن شک کنید چرا که به احتمال خیلی زیاد این جراحی پلک ارزان نوعی کلاهبرداری می باشد.

 

 

جراحی پلک چشم پایین

جراحی پلک چشم پایین پیچیده تر می باشد و بهتر است با بیهوشی و دراتاق عمل انجام شود و حتما توسط یک پزشک متخصص که تجربه و مهارت زیادی در کارش دارد انجام شود. هزینه عمل پلک چشم پایین به تنهایی از ۵ تا ده میلیون تومان متغیر است چرا که هم پیچیده تر و هم ظریف تر می باشد .در این مورد هم باید به جراحی پلک ارزان که برخی از جراحان غیر متخصص انجام می دهند شک کرد .البته زمانی که دو پلک بالا و پایین با هم جراحی شوند بین ۴ الی ده میلیون تومان هزینه خواهد داشت که اصطلاحا قیمت پلک بالا در پایین سرشکن می شود. جراحی پلک ارزان در صورتی معتبر می باشد  که شخص در مراکز آموزشی تحت درمان قرار گیرد.

بلفاروپلاستی (جراحی پلک چشم) از شایع ترین عمل های زیبایی می باشد که در این عمل قسمت های اضافی پوست ، چربی و عضله برداشته می شود و موقعیت پلک اصلاح می گردد که سبب جوانتر و سرحال شدن ظاهر فرد می شود .چرا که چشم ها تاثیر بسیاری در زیبایی افراد دارند .پف پلک و افتادگی پلک هم مانند  چین و چروک های صورت از نشانه های بالا رفتن سن می باشد که با پیشرفته تر شدن جراحی های پلاستیک می توان بر آن غلبه کرد .البته برای زیباسازی برخی از قسمت های صورت از روش هایی مثل تزریق چربی، تزریق فیلر و یا بوتاکس استفاده می شود.

 

 

 

 

عوامل تاثیرگذار برهزینه جراحی پلک

 

از عوامل مختلفی که بر قیمت جراحی پلک ارزان تاثیر می گذارند میتوان به عوامل زیر اشاره کرد :

  • تجربه و مهارت پزشک
  • حق الزحمه پزشک
  • جراحی چلک بالا
  • جراحی پلک پایین
  • جراحی پلک بالا و پلک پایین
  • منطقه ی جغرافیایی

هزیینه بلفاروپلاستی  پلک به نوع و پیچیدگی عمل بستگی دارد. در خارج از کشور، شرکت های بیمه تنها هزینه عمل افتادگی پلک بالا و فقط در صورتی که در بینایی فرد اختلالی ایجاد کند تقبل می کنند. هزینه عمل بلفاروپلاستی در ایران جزو هزینه های عمل های زیبایی است و بنابراین  تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *