خرید سمعک در منزل

خرید سمعک در منزل

خرید سمعک در منزل  برای آن دسته از بیمارانی مناسب است  که به علت محدودیت های حرکتی قادر به خارج شدن از منزل و مراجعه به کلینیک شنوایی نمی‌باشند .

خرید سمعک در منزل

در این هنگام کارشناسان با مراجعه به منزل  فرد بیمار آزمایشات شنوایی سنجی  مربوطه را با استفاده از دستگاه های قابل حمل انجام می دهند و با توجه به نیاز بیمار به سمعک،یک  قالب گیری توسط کارشناس شنوایی از گوش بیمار انجام شده و سمعک مناسب سفارش داده می‌شود و در جلسه بعدی سمعک آماده شده  روی گوش بیمار تنظیم و نصب می گردد.

انجام این خدمات در منزل بدون دریافت هیچ گونه هزینه اضافه از بیمار می باشد و صرفاً هزینه سمعک از بیمار اخذ می گردد. بنابراین شما می توانید بدون مراجعه به مرکز خرید سمعک در منزل را انجام دهید.

تست شنوایی و خرید سمعک در منزل

در صورت تمایل به خرید سمعک در منزل شما می توانید با برقراری تماس با مرکزمورد نظر و گرفتن وقت اقدام به خرید سمعک در منزل کنید .

بعد از برقراری تماس  کارشناسان مرکز مورد نظز شما  جهت انجام تست شنوایی و تجویز سمعک به منزل شما مراجعت می کنند.

کارشناسان شنوا سنجی  با پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه ها، تست شنوایی انجام داده و میزان و نوع کم شنوایی را مشخص می کنند

پس از تعیین نوع و میزان کم شنوایی، کارشناسان ادیولوژیست ، مشاورات لازمه را در مورد سمعک توضیح می دهند و بر حسب نیاز های ویژه فردی، میزان، نوع کم شنوایی، بودجه و سبک زندگی افراد مناسب ترین سمعک را پیشنهاد می دهند.

خرید سمعک در منزل

تجویز سمعک در منزل

در ابتدا این نکته را بدانید که ادیولوژیست می تواند برای بیمار سمعک تجویز نماید.تجویز درست و صحیح سمعک پس از  طی مراحل ارزیابی،مشاوره،قالب گیری برای سمعک،تنظیم سمعک و آموزش به فرد صورت می گیرد.که تمام این مراحل با مراجعه ادیولوژیست به منزل قابل انجام است .

در تجویز سمعک در منزل کارشناس مربوطه با  انجام ادیومتری و تهیه ادیوگرام است که بر طبق آن نوع کم شنوایی فرد مراجعه کننده و میزان و مقدار آن مشخص می گردد.

بعد از این مرحله، مرحله مشاوره به جریان می افتد. در جلسه مشاوره با توجه به فاکتور هایی همچون سن فرد و میزان و نوع کم شنوایی یا سایر موارد، به فرد چندین سمعک مختلف برای نمونه و انتخاب صحیح داده می شود. پس از انتخاب نهایی سمعک، قالب گیری انجام میشود.

به منظور رفاه حال بیماران سالمند و یا کم توان و همچنین صرفه جویی در هزینه بیمارانی خدمات ارزیابی شنوایی-مشاوره سمعک-قالب گیری -تجویز و تنظیم سمعک در منزل امکانپذیر میباشد

آیا تست شنوایی در منزل برای خرید سمعک در منزل امکان پذیر می باشد ؟

از نظر بکار گیری تجهیزات ادیومتری برای انجام آزمون های شنوایی امکان انجام ویزیت در منزل بوسیله شنوایی شناس امکان پذیر است . بعد از ویزیت شنوایی وتجویز سمعک در منزل بوسیله شنوایی شناس و جهت رفاه حال کاربران دسترسی سریع و به موقع  سمعک برای فرد محیا می شود.

خرید سمعک در منزل

انواع سمعک

در اصل دو نوع سمعک وجود دارد. ۱- سمعک پشت گوشی ۲- سمعک داخل گوشی.

انواع سمعک از نظر تکنولوژی ساخت و یا نوع مدار

همان گونه که می دانید  بعضی سمعک ها از نظر تکنولوژی ساخت و یا نوع مدار طبقه بندی می شوند. تکنولوژی اخیر سمعک ها بیشتر گرایش به دو نوع سمعک دیجیتال و سمعک هوشمند دیجیتال دارد. به طور کلی اگر بخواهیم، سمعک را از نظر تکنولوژی دسته بندی کنیم، موارد زیر حائز اهمیت خواهند بود:

سمعک آنالوگ (Analog)

سمعک قابل برنامه ریزی (Programmable)

سمعک دیجیتال (Digital)

سمعک هوشمند (Intelligent)

سمعک بلوتوث دار (Wireless)

همانطور که افت شنوایی انواع مختلفی دارد، سمعک ها نیز دارای شکل های مختلف هستند. اما همه سمعک ها برای یک فرد مناسب نیستند. عواملی از جمله سن، میزان کم شنوایی، اندازه کانال گوش و حتی مهارت های شما، نوع سمعکی را که شنوایی شناس در نهایت به شما توصیه می کند تحت تاثیر قرار می دهند.

بهترین مارک و مدل سمعک چیست ؟

این یک سوال برای افرادی که قصد خرید سمعک را دارند بسیار مهم است .در پاسخ باید گفت که سمعک یک کالای پزشکی است و نمی توان براساس مارک و مدل تجاری در مورد آن قضاوت کرد . انتخاب کارخانه سازنده سمعک باید توسط ادیولوژیست و براساس ادیوگرام فرد و قابلیتهای کمپانی سازنده صورت گیرد.

به عنوان مثال برخی شرکت ها در ساخت کوچکترین سمعکهای نامرئی و برخی دیگر در تولید قوی ترین سمعک های پشت گوشی و برخی دیگر در تولید سمعکهای ضد آب و بعضی هم در ارائه بهترین خدمات و سرویس های بعد از فروش شهرت دارند توصیه ما این است که براساس ادیوگرام و با مشورت با ادیولوژیست خود مارک و مدل تجاری سمعک را انتخاب کنید.

سمعک در منزل

تفاوت سمعک های دیجیتال، هوشمند و هوشمند وایرلس در چیست؟

-سمعک  دیجیتال در حقیقت این سمعک ها قابلیت تنظیم با کامپیوتر دارند اما تنظیمات آنها در محیط های مختلف ثابت است.

-سمعک هوشمند این نوع سمعک ها قابلیت تنظیم با کامپیوتر دارند و تنظیم آنها در محیط های مختلف بطور خودکار تغییر می یابد.

-سمعک هوشمند وایرلس (بلوتوث دار)،این سمعک ها قابلیت تنظیم با کامپیوتر دارند و تنظیم آنها  در محیط های مختلف بطور خودکار تغییر می یابد. همچنین مجهز به سیستم بلوتوث می باشند.

به دلیل ارتباطی که این دونوع سمعک از طریق سیستم وایرلس با یکدیگر دارند کیفیت صدای مطلوبتری داشته و شنوایی دوگوشی را شبیه سازی مینمایند..

ویزیت سمعک در منزل

بعد از اینکه  خرید سمعک در منزل انجام شد. در صورت نیاز برای ارزیابی شنوایی بوسیله شنوایی شناس مجرب بعد از مدت در منزل فرد انجام می شود  تا براساس گزارش شنوایی که به نام نوار گوش نیز شناخته می شود شنوایی شناس سمعک مناسب برای فرد کم شنوا را در صورت نیاز تنطیم نماید ,  انتخاب سمعک مناسب و انجام تنظیمات مخصوص به هر سمعک به این دلیل بسیار مهم و حیاتی می باشد که شنوایی شناس می تواند با توجه نوع و میزان کم شنوایی فاکتورهای مناسب را برای کاربر سمعک در نظر بگیرند.

لازم است چندين نکته مهم را در خرید سمعک در منزل در نظر بگیرید

-شما مي توانيد 7 روز سمعک را تست کنيد و اگر راضي نيوديد آن را عودت دهيد و اکثر هزينه خود را دريافت کنيد.

-در صورت داشتن بیمه شما مي توانيد از بيمه سمعک استفاده کنيد. بيشتر بيمه هاي موجود بخشي تا تمام هزينه سمعک را به بيماران پرداخت مي کنند.

-همچنین لازم است مدتي از سمعک استفاده کنيد تا مغز شما به صداي جديد عادت کند. ازاينرو بايد کمي صبور باشيد.

– تمامي سمعک ها دو سال گارانتي دارند بجز موارد شکستگي و آب خوردن سمعک را دارند.

سمعک داخل گوشی بهتر است یا پشت گوشی؟

نکته دیگری که در هنگام خرید سمعک باید به ان توجه کنید شکل ظاهری سمعک است. سمعک ها ممکن است داخل گوشی و یا پشت گوشی و یا نامرئی باشند. اکثریت افراد تمایل دارند که دیگران از وجود کم شنوایی در آنها مطلع نباشند. و بنابراین کوچکترین سایز سمعک را انتخاب می کنند برای آگاهی از اینکه آیا شما کاندیدای استفاده از سمعک داخل گوشی هستید یا پشت گوشی مناسب است بهتر با یک مشاور شنوایی صحبت کنید.

خرید سمعک در منزل

نکات قابل توجه برای خرید سمعک  در منزل

-به برند و شرکت سازنده آن توجه کنید.

-طراحی و شکل ظاهری سمعک مهم است.

-سمعک باید شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشد.

-مشورت با شنوایی شناس و ادیولوژیست مجرب برای انتخاب سمعک

-فناوری های استفاده شده در ساخت آن ( امکانات پیشرفته )

عوامل موثر بر تجویز سمعک مناسب

عوامل زیادی وجود دارد که استفاده از سمعک را برای فرد داحت یا سخت می کند. عواملی چون کم شنوایی، نوع تجویز سمعک، ، امکانات سمعک ها ، تنظیم های اولیه و تنظیم هایی نهایی ، هستند که برتجویز سمعک تاثیر گذار خواهد بود.

یک نکته بسیار مهم دیگر این است که از آنجایی که کم شنوایی در افراد مختلف تظاهرات بالینی متفاوتی خواهد داشت لذا از اولین مرحله انتخاب سمعک تا آخرین مراحل تنظیم سمعک، برای یک فرد با فرد دیگر متفاوت خواهد بود و یک نسخه واحد را نمیتوان برای همه افراد کم شنوا پیچید و لذا تبحر و مهارت ادیولوژیست هم کاملا در این قضیه نقش خواهد داشت.

تنظیم اولیه  سمعک در منزل

بعد از تجویز سمعک در منزل ، کارشناسان ادیولوژیست ، سمعک را در گوش بیمار قرار داده و تنظیمات اولیه را تا جاییکه بیمار از صدای سمعک رضایت داشته باشد، برای آنها  انجام می دهند.

بعد از تنظیم اولیه، کارشناس سمعک راهنمای لازم را جهت استفاده از سمعک، روشن و خاموش کردن سمعک، نحوه ی تغییر ولوم صدا و برنامه های سمعک و تعویض باتری را آموزش می دهد.

خرید سمعک در منزل

بعد ازتنظیمات  اولیه، کاربران سمعک باید به مدت چندین هفته از سمعک استفاده نمایند و در صورت پایین یا بالا بودن صدا و یا نیاز به تنظیمات دیگر و اضافه نمودن برنامه های دیگر، با مرکز خرید سمعک  تماس گرفته و برای تنظیم مجدد سمعک با کارشناس مربوطه هماهنگی های لازم را انجام دهند.

تنظیم مجدد سمعک  در منزل

در  تنظیم اولیه  سمعک با توجه به اینکه فرد کم شنوا، برای مدت زمانی صدا ها را نشنیده است و ممکن است با سمعک صدا برایش آزار دهنده باشد.

به این علت کارشناسان ادیولوژیست، تقویت کمتری برای سمعک در جلسه اول در نظر می گیرند تا بیمار به صدا عادت کند.

پس از چند  هفته که بیمار به سمعک و صدای آن عادت کرد، با توجه به اینکه در جلسه اول تقویت کافی اعمال نشده است، ممکن است از صدای کم سمعک شاکی باشد.بدین منظور جلسه دوم تنظیم سمعک در منزل برای رفع مشکلات و تنظیمات لازمه در نظر گرفته شده است.

آیا سمعک می تواند بصورت کامل مشکل شنوائی را برطرف کند ؟

در این باره باید گفت که سمعک همانند سایر وسایل و پروتزهای مصنوعی یک سیستم کمک شنوائی  است و قادر نیست که مشکل فرد را به طور کامل برطرف کند و در واقع با کمک سمعک می توان مشکل را تا حدود زیادی کم کرد.

خرید سمعک در منزل

اما نمی توانیم مشکل فرد را بطور کامل حل کنیم علاوه بر این در بیشتر افراد به ویژه در سنین بالا مشکل کم شنوائی همراه با مشکلات دیگری نظیر کاهش تشخیص کلمات و وزوز گوش ….ظاهر می شود.

اگر چه غالب افراد به اشتباه این مشکلات را ناشی از کم شنوائی می دانند اما واقعیت این است که علت این مشکلات بسیار فراتر از بحث سمعک و شنوائی می باشد . به طور کلی باید گفت هیچ سمعکی نمی تواند جایگزین گوش طبیعی شود ثانیا مزایا و خوبی های سمعک بسیار بالاتر و باارزش تر از دردسرهای آن است.

خدمات پس از فروش یک سمعک تا چه اندازه مهم است؟

گارانتی سمعک را با گارانتی سایر محصولات الکترونیک نمی توان مقایسه کرد به زبان ساده باید گفت که سمعک بدون گارانتی و خدمات بعد از فروش فاقد ارزش و کاربرد است .

تهیه و خرید سمعک در واقع آغاز یک روند کاری می باشد . تنظیم اولیه سمعک نیازمند چندین جلسه وقت است و از طرف دیگر غالبا” در ادامه نیز سمعک نیاز به تنظیمات مجدد دارد که همه این موارد در کنار گارانتی لازم در تعویض احتمالی قطعات در طول گارانتی سمعک بسیار مهم و باارزش است.

سمعک نامرئی

بهترین مارک و مدل سمعک چیست ؟

در پاسخ این سوال باید گفت که سمعک یک کالای پزشکی است و نمی توان براساس مارک و مدل تجاری در مورد آن قضاوت کرد .

انتخاب کارخانه سازنده سمعک باید توسط ادیولوژیست و براساس ادیوگرام فرد و قابلیتهای کمپانی سازنده صورت گیرد مثلا برخی کمپانی ها در ساخت کوچکترین سمعکهای نامرئی و برخی دیگر در تولید قوی ترین سمعک های پشت گوشی و برخی دیگر در تولید سمعکهای ضد آب و بعضی هم در ارائه بهترین خدمات و سرویس های بعد از فروش شهرت دارند .

مقایسه سمعک‌ها و انتخاب از میان انواع و اقسام مارک‌ها و مدل های سمعک می تواند برای شما پیچیده باشد. بنابراین به ادیولوژیست خود اعتماد کنید و انتخاب سمعک مناسب را به عهده ی وی بگذارید. در واقع متخصص شنوایی با دانش و با تجربه با در نظر گرفتن تمامی موارد تاثیرگذار بهترین راه حل را به شما پیشنهاد می دهد.

همچن تجویز و تنظیم سمعک به دست افراد غیر متخصص نتایجی مانند غیر قابل استفاده بودن سمعک با صرف هزینه ی زیاد و آسیب به سیستم شنوایی را به بار خواهد آورد.

مشاوره خرید سمعک در منزل

در مرحله اول لازم است جهت ارزیابی شنوایی و تعیین میزان دقیق کم شنوایی و نوع کم شنوایی مورد معاینه قرار بگیرید . اگر شما تست شنوایی دارید دیگر نیازی به این مرحله ندارید. اما اگر تست شنوایی شما بیشتر از یک سال پیش باشد لازم است تست مجدد انجام شود. تمام این خدمات در منزل انجام می شود.

https://iran-samak.ir/


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *