عمل زیبایی بلفاروپلاستی

عمل زیبایی بلفاروپلاستی

عمل زیبایی بلفاروپلاستی از عمل های زیبایی پلک می باشد و افرادی اقدام به عمل زیبایی بلفاروپلاستی می کنند که مشکلاتی در ناحیه زیر و بالای چشم داشته باشند.

با  بالا رفتن سن، کم کم  پوست حالت جوان و ارتجاعی خود را از دست می دهد و دچار چین و چروک  وشلی  و افتادگی می گردد و میزان این چین و چروک ها در اطراف چشم  بیشتر از بیشتر از سایر قسمت ها مشهود است. چزا که  پوست اطراف چشم  نسبت به پوست سایر قسمت ها نازکتر می باشد و زودتر آسیب می بیند. برای رفع مشکلات این چنینی مثل پف چشم و افتادگی پلک افراد اقدام به عمل زیبایی بلفاروپلاستی می کنند.

انواع عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک

 

جراحی پلک

جراحی پلک از عملهای بلفاروپلاستی می باشد و بیشتر جنبه درمانی برای فرد دارد اما گاهی با هدف زیبایی نیز انجام می شود.  چون با بالا رفتن سن، برخی افراد دچار افتادگی پلک در اطراف چشم می شوند  که این افتادگی گاهی مشکلاتی مثل سردرد را در افراد مختلف به وجود می آورد و حتی در مراحل پیشرفته تر میتواند میدان دید افراد را نیز کاهش دهد.

 

 

جراحی پف پلک

پف چشم ممکن است در برخی افراد ناشی از عوامل ژنتیکی و مادرزادی باشد مثلا افراد چینی و ژاپنی به طور ژنتیکی پف چشم دارند. پف چشم می تواند با بالا رفتن سن مشکلاتی را برای افرد به وجود بیاورد که کاهش دید افراد یکی از این مشکلات می باشد.

 

عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین

پف پلک پایین و کیسه ای شدن پایین چشم از دیگر مشکلاتی است که در برخی افراد بوجود می آید که علت آن می توان به دلیل برخی بیماری های داخلی و یا دلایل دیگر باشد اما شایع ترین علت آن افزایش سن می باشد. انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین علاوه بر برطرف کردن پف چشم تا حد زیادی می تواند چین و چروک دور چشم  را نیز به میزان قابل توجهی از بین ببرد.

 

کاندیدای مناسب برای عمل زیبایی بلفاروپلاستی

از شرایطی که باید برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی چشم داشته باشید، برخوردارد بودن از سلامت جسمانی می باشد. قبل از این عمل باید مصرف سیگار را کنار بگذارید و همچنین در صورتیکه از داروی خاصی استفاده می کنید نمی توانید عمل زیبایی بلفاروپلاستی انجام دهید و این عمل برای سلامتی شما خطراتی خواهد داشت.

تشخیص این  که فرد  امادگی لازم برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک دارد یا نه باید توسط پزشک معالج  تعیین شود.  بنابراین قبل از این که هر اقدامی برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی انجام دهید، ابتدا بایستی جلسه مشاوره ای با یک متخصص در این زمینه داشته باشید تا بتوانید تصمیم درستی در مورد عمل بگیرید.

 

در صورت داشتن مشکلات زیر می توانیدعمل زیبایی بلفاروپلاستی انجام دهید

 

  • در صورت داشتن پف چشم ناشی از چربی اضافه برروی پلک
  • پوست شل و آویزان در اطراف چشم  که باعث ایجاد چین وچروک در اطراف پلک ها شده و دید طبیعی بیمار را مختل می کند.
  • افرادی که دارای چین و چروک یا پوست اضافه در پلک پایین خود  هستند، می توانند اقدام  به عمل زیبایی بلفاروپلاستی  بکنند.

 

 

توصیه می شود قبل از عمل زیبایی بلفاروپلاستی، با پزشک معالج خود جلسه ای داشته باشید و درمورد انتظارات خود از این جراحی و همچنین در مورد عوارض احتمالی عمل زیبایی بلفاروپلاستی با وی صحبت کنید. عمل زیبایی بلفاروپلاستی از رایج ترین جراحی های زیبایی پلک است که به افراد کمک می کند تا حدودی چین و چروک دور چشم و همچنین افتادگی پلک را از بین ببرند.

شما می توانید درعمل زیبایی بلفاروپلاستی،  جراحی پلک پایین ،جراحی پلک بالا و حتی جراحی هر دو پلک را انجام دهید. جراحی زیبایی بلفاروپلاستی می تواند مشکلاتی مثل پلک های پف کرده و یا افتادگی پلک و مشکل بینایی ناشی از افتادگی پلک را برطرف کند.  با انجام این جراحی پلک فرد به حالت طبیعی خود باز می گردد و بینایی فرد بهبود می یابد.

 

 

عوارض عمل زیبایی بلفاروپلاستی

زمانی که عمل زیبایی بلفاروپلاستی به درستی انجام نشود ممکن است عوارضی همچون  مشکلات بینایی ، مشکلات دوبینی، اختلالات بینایی و عدم تقارن در دو چشم را به همراه داشته باشد.

 

 

کاندیدای مناسب برای عمل زیبایی بلفاروپلاستی

کسی که می خواهد اقدام به عمل زیبایی بلفاروپلاستی نماید باید از نتیجه عمل انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد. با اینکه افراد با انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی در ظاهر خود تغییراتی را حس می کنند و تاحد زیادی چین و چروک وافتادگی پلک چشم آنان برطرف می شود و اعتماد به نفسشان افزایش می یابد اما این عمل، تغییرات قابل توجهی در چشمان آنان ایجاد نمی کند. باید توجه داشت کسی که می خواهد عمل زیبایی بلفاروپلاستی را انجام دهد باید حتما در سلامت کامل باشد و حتما این عمل را با تایید پزشک انجام دهد.

 

 

 

نحوه انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی

برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی بیمار باید تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی قرار گیرد. انتخاب هریک از روشهای بیهوشی برای بیمار با توجه به سلامت جسمانی بیمار و با نظر جراح صورت می گیرد.

جراحی  پلک طوری انجام می شود که اثری از برش های هنگام جراحی برروی پلک باقی نماند. زیرا جراح برش های لازم را به گونه ای در امتداد خطوط  پلک می زند که چشم  پس از جراحی حالت طبیعی خود را حفظ کند و اسکار ایجاد نشود.

شرایط لازم برای انجام عمل زیبایی بلفاروپلاستی

 

  • درارا بودن فرد از سلامت عمومی کامل
  • داشتن انتظارات واقع بینانه از نتیجه این جراحی

  این عمل را افراد بالای ۳۵ سال می توانند انجام دهند. اما در صورتیکه افتادگی پلک و کیسه‌های پف کرده زیر چشم وراثتی باشد می توان این عمل را در سنین پایین هم انجام داد. در نهایت باید نسبت به نتیجه جراحی زیبایی بلفاروستی دید منطقی داشته باشید.

 

دوره نقاهت پس ازعمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک

ممکن است بعد عمل در اطراف چشم  تورم و کبودی ایجاد شود. اما جای نگرانی نیست و این علائم تا ۴۸ ساعت بعد جراحی زیبایی بلفاروپلاستی از بین می روند. بری اینکه بتوانید این تورم و کبودی را کاهش دهید باید از کمپرس سرد بدین منظور استفاده کنید. در دوره نقاهت پس از عمل نباید کارهای سنگین انجام دهید و تا جای ممکن از بلند کردن اشیای سنگین خودداری  کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید