لابیاپلاستی و بارداری

لابیاپلاستی و بارداری

لابیاپلاستی و بارداری از مسائلی است که حتما باید در مورد آن اطلاعات کسب کنند.

 

 

خانم ها باید قبل از لابیاپلاستی از پزشک خود در مورد ارتباط لابیاپلاستی و بارداری سوالاتی بکنند،مثلا از پزشک خود در باره این مساله سوال کنند که آیا لابیاپلاستی و بارداری همزمان امکانپیر است ؟ و یا اینکه پس از جراحی لابیاپلاستی مس توان زایمان کرد یا خیر ؟ و یا چه مدت پس از انجام زایمان می توانندبرای لابیاپلاستی اقدام کنند؟ در این مقاله سعی ما بر این است که به  لابیاپلاستی و بارداری ، لابیاپلاستی قبل از بارداری و لابیاپلاستی پس از بارداری اشاره کنیم و اطلاعات مفیدی در این باره در اختیار شما قرار دهیم و شما را در یافتن پاسخ سوالات خود در این زمینه یاری کنیم.بیشتر خانم ها تمایل دارند لابیاپلاستی را همزمان با زایمان انجام دهند و به همین دلیل خیلی از خانم ها در این مورد از پزشک خود سوالاتی می پرسند.

فواید جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن علاوه بر اینکه یک جراحی زیبایی محسویب می شود و به داشتن ظاهر زیبای واژن در خانم کمک می کند،برای خانم فواید بسیار دیگری نیز دارد. از بارزترین فواید لابیاپلاستی مناسب کردن اندازه ی لابیاها و برداشتن بافت اضافه و چین خورده دستگاه تناسلی می باشد.لابیاپلاستس با کمک به برداشتن بافت های اضافه واژن خانم ها، سبب افزایش میل جنسی در آنان می گردد.

 

از مشکلاتی که لابیا های بزرگ ایجاد می کنند

-یکی از مشکلات لابیاها ی بزرگ، ایجاد درد زیاد در هنگام نزدیکی است.

– ایجاد مشکلاتی برای فرد در هنگام پوشیدن لباس های تنگ .

– ایجاد مشکل در هنگام ادرار

-عدم تقارن لابیاها و نازیبا کردن ظاهر واژن

وجود این مشکلات در لابیا ها سب کاهش اعتماد به نفس در خانم ها می گردد.

 

آیا لابیاپلاستی و بارداری همزمان امکانپذیر است؟

انجام همزمان لابیاپلاستی و بارداری: جراحی لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن معمولا با هدف کوچک کردن لابیا ها انجام می شود. خانم هایی که  عمل لابیاپلاستی انجام داده اند، معمولا در هنگام  رابطه جنسی از اعتماد به نفس  بالاتری برخوردار می شوند.

 

 

 

در طول بارداری بدن خانم ها با تغییرات زیاد هورمونی همراه است که سبب می شود تغییرات زیادی در بدن خانم ها از لحاظ ظاهری ایجاد شود و تغییر در ظاهر لابیاها نیز از جمله این تغییرات می باشد.همچنین ممکن است در طول بارداری لابیاها تا حد زیادی متورم شوند و این تورم بعد زایمان کاملا از بین برود و لابیاها کوچک شوند .بنابراین اگر فردی در طول بارداری از ظاهر لابیای خود زاضی نیست، منطقی است که برای انجام جراحی لابیاپلاستی تا زایمان صبر کند.

 

 

اجتناب از انجام همزمان لابیاپلاستی و بارداری

لابیاپلاستی و بارداری: بنابراین بهتر ست از همزمانی لابیاپلاستی و بارداری اجتناب شود و انجام لابیاپلاستی را حتما به بعد از بارداری موکول کنند. بنابراین از انجام عمل لابیاپلاستی و بارداری در حین بارداری تا جای ممکن باید خودداری شود.زایمان نیز می‌تواند سبب شود که شکل و ظاهر لابیاها تغییر کند. زایمان می تواند لابیاها را دچار کشیدگی و یا پار گی کند، در بعضی افراد ممکن است زایمان باعث بزرگ شدن لابیاها شود، بنابراین بهتر است که عمل لابیاپلاستی پس از زایمان انجام شود.

 

 

 

به دلیل اینکه زایمان می تواند تغییراتی را در ظاهر لابیاها ایجاد کند، به همین دلیل بسیاری ار خانم هایی که قصد دارند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند ترجیح می دهند آن را به بعد زایمان موکول کنند. یکی از دلایل دیگری که سبب می شود خانم ها  لابیاپلاستی و بارداری را همزمان انجام ندهد این است که برای انجام جراحی زیبایی واژن نیاز به بیهوشی عمومی است  و ممکن است این بیهوشی عوارضی را برای سلامت جنین به همراه داشته باشد.

 

 

آیا می‌توان لابیاپلاستی و بارداری را همزمان انجام داد ؟

لابیالاستی و بارداری: جراحی واژن زیبایی برای کسانی قصد دارند در آینده باردار شوند توصیه نمی شود. شما می توانید عمل لابیاپلاستی را قبل از بارداری انجام دهید ولی همانگونه که گفته شد ظاهر لابیا ممکن است در دوران بارداری و زایمان دچار تغییرات زیادی شود و به همین دلیل نباید لابیاپلاستی و بارداری همزمان انجام شود و باید انجام آن به بعد از زایمان موکول کرد.

 

لابیاپلاستی بعد از زایمان

لابیاپلاستی و بارداری: زایمان طبیعی برای برخی از خانم ها  می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند زیرا بافت واژن می تواند در اثر کشیدگی دچار کبودی یا پارگی شود. پس از زایمان طبیعی سه تا هشت هفته زمان نیاز است تا آسیب های وارد شده به لابیاها بهبود یابد و در این مدت  سفتی و کشسانی بافت واژن در بیشتر افراد مانند قبل از زایمان نخواهد شد چون بافت این قسمت دچار آسیب شده است.

 

 

زایمان موجب می شود لابیاها دچار کشیدگی شوند و البته ممکن است در برخی  افراد پس از زایمان لابیاها به حالت طبیعی خود باز گردند اما در بیشتر افراد شکل و اندازه لابیا در اثر زایمان دچار تغییر می شود. مخصوصا این مشکل در زایمان های دوم به بعد بیشتر دیده می شود.

مشکلاتی که بزرگی لابیاها بعد از زایمان ایجاد می کند

با گذشت مدتی از زایمان  در ظاهر لابیا ها  بهبودی حاصل نشود این بزرگی می تواند موجب ناراحتی و دردناک تر شدن لابیاها  شود برخی ورزش ها و پوشیدن لباس های تنگ نیز برای فرد مشکلاتی ایجاد می کند شما با انجام جراحی لابیاپلاستی یا همان عمل زیبایی واژن می توانید با تغییر اندازه و شکل لابیا در درمان این مسئله سودمند باشد.بعد از بارداری، دلیلی برای به تعویق انداختن این جراحی وجود ندارد، به خصوص اگر برنامه ای برای بارداری مجدد فردوجود  نداشته باشد،.

 

هزینه جراحی لابیاپلاستی

هزینه جراحی یبایی واژن از سوالاتی است که افراد قبل از جراحی از پزشک خود در این باره سوالاتی می پرسند. در پاسخ به این سوال باید گقت که با توجه به نوع جراحی زیبایی واژن که قرار است فرد انجام دهد و میزان افتادگی لابیاها هزینه لابیاپلاستی از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

 

 

اگر تمایل دارید باردار شوید، بهتر است لابیاپلاستی و بارداری را همزمان انجام ندهید، زیرا با توجه به دلایلی که گفته شد،  ظاهر لابیاها در حین بارداری و پس از زایمان دچار تغییراتی می شود و اگر لابیاپلاستی و بارداری همزمان انجام شود، شما مجبور می شوید دوباره پس از بارداری این عمل را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید